فراخوان دومین دوره جشنواره سراسری عکس آب منتشر شد

بزرگداشت روز ملی آب
دومین دوره مسابقه سراسری عکس آب
موضوع مسابقه :
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نظر دارد به منظور بزرگداشت روز ملی آب در تاریخ ۱۱ اسفندماه ۹۵ اقدام به برگزاری دومین مسابقه سراسری عکس با موضوع ” بحران آب ” نماید.
امروز واژه آب در سرزمین کهن و اساطیری ما بیش از هر چیز تکرار می شود، سال ها استفاده نادرست از این مایه حیاتی و عدم فرهنگ سازی مناسب و نادیده گرفتن اهمیت آب در توسعه بخش های مختلف کشور و تبیین نشدن مکانیزم درست استفاده از آب ما را به بحران آب به شکلی جدی روبه رو کرده است. بخش های کشاورزی ، صنعت ، معدن و همچنین مصارف خانگی در این بین نقش تعیین کننده ای دارند .کمپین های مختلف آب در چند سال اخیر نشان می دهد که این بحران جدی است و برای رسیدن به فرهنگ درست مصرف کردن نیاز به ابزار رسانه و فرهنگیان جامعه ضروری است. بدون تردید مشارکت هنرمندان ، اصحاب رسانه و با توانایی آنان در ارائه هوشمندانه و ظریف بحران آب و فراگیر بودن اثرات آنان ،نقش بسیار برجسته‌ای در آگاه سازی جامعه از ابعاد وضعیت موجود دارد و تشویق آنان برای مشارکت در اجرای برنامه‌های بهبود مدیریت آب می تواند راهگشا باشد. از این رو سعی داریم تا با دیدی مستند و خلاق به مقوله آب و بحرانی که سالهاست با آن رو به رو هستیم نگاه کنیم و پیامد های حاصل از آن بتواند در اشاعه فرهنگ درست استفاده بهینه از آب را در جامعه گسترش دهیم.
مقررات  مسابقه :
۱- شرکت در مسابقه برای تمامی گروه‌های سنی مختلف و کلیه عکاسان اعم از حرفه‌ای و آماتور آزاد است
۲- عکس ها باید در منطقه جغرافیایی ایران عکاسی شده باشد.
۴- این جشنواره به صورت تک عکس برگزار می شود
۳-  هر شرکت کننده می تواند فقط ۷ فریم عکس ارسال کند
۵- عکس‌های ارسالی می‌توانند شامل همه‌ی ژانرهای عکاسی باشند و ویرایش نرم‌افزاری و چیدمان در زمان عکاسی مجاز است. عکس‌ها می‌توانند فتومونتاژ و ترکیبی باشند یا مستند؛ با موبایل یا دوربین ثبت شده باشد . هرچند اثر ارسالی نباید از حالت عکس خارج شود.
۶- علاقمندان می توانند عکس های خود را با فرمت jpg ذخیره و با سایز اصلی تا حجم ۲۰ مگابایت ارسال کنید
۷-به دلیل ایجاد رقابت و پویایی در میان عکاسان از پذیرش آثار برتر جشنواره‌های مختلف در این جشنواره معذوریم
۸- ارسال عکس ها فقط از طریق سامانه سایت www.waterpic.ir پس از ثبت نام امکان پذیر است. روشهای دیگر اعم از ارسال  پستی و ایمیلی و ارسال در شبکه های اجتماعی پذیرفته نیست
۹- آثار از طریق دیجیتال و با استاندارد ترین مانیتورها برای داوران نمایش داده خواهد شد و لذا در ویرایش و تنظیمات تصویری اثر ارسالی نهایت دقت شود
۱۰-  ارسال اثر و شرکت در مسابقه به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس ها ست. در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، عکس ارسالی حذف شده و عواقب حقوقی آن متوجه ارسال کننده خواهد بود.
۱۱-  به عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه پیدا کند. گواهی حضور و پس از چاپ کتاب، یک جلد کتاب جشنواره داده خواهد شد
۱۲-  برگزار کننده حق استفاده از عکسهای پذیرفته شده را در نشریات، مطبوعات، سایت های اینترنتی، در ارتباط با این مسابقه را با ذکر نام عکاس داشته و به نمایش در آوردن آن‌ها در سایر مکان‌ها (با ذکر نام عکاس) را برای خود محفوظ نگه می‌دارد.
۱۳ – عکس های ارسالی نباید دارای امضا، نشان، پاسپارتو، حاشیه، قاب و هرگونه نشانه تصویری باشد.
۱۴- شرکت در مسابقه و ارسال عکس به معنای اعلام موافقت با تمامی مقررات مسابقه و تصمیم گیری در مورد مسائل پیش بینی نشده به عهده برگزار کننده است.
رئیس جشنواره: آقای مهندس محمد حسین شریعتمدار
دبیر جشنواره: خانم مهناز شعبانی
دبیر اجرایی جشنواره : آقای بابک ولی زاده
دبیر خانه اجرایی : کلوپ عکس ایران
هیات داوران :
آقایان : فرزاد هاشمی ، آرش حمیدی ، سعید عامری
گاهشمار مسابقه:
آخرین مهلت ارسال آثار: ۱۵ بهمن ماه ۱۳۹۵
انتخاب و داوری عکس‌ها: ۳۰  بهمن ماه ۱۳۹۵
اطلاع رسانی عکسهای پذیرفته شده: ۵  اسفند ماه ۱۳۹۵
مراسم اهدای جوایز: ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ همزمان با همایش روز ملی آب
جوایز :
۱- نفر اول دیپلم افتخار و تعداد ۳ سکه تمام بهار آزادی
۲- نفر دوم دیپلم افتخار و تعداد ۲ سکه تمام بهار آزادی
۳- نفر سوم دیپلم افتخار و یک سکه تمام بهار آزادی
برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به دبیرخانه به آدرس تهران، خیابانطالقانی، کوچه پانزده خرداد، ساختمان اسکویی، پلاک ۶، طبقه دوم، واحد ۸  مراجعه فرمایید.