برگزیدگان سومین جشنواره ملی عکس آب معرفی شدند

سومین همایش بزرگداشت روز ملی آب امروز با تلاش مرکز ملی مطالعات کشاورزی و آب اتاق ایران در اتاق ایران برگزار شد.

همزمان با برپایی این همایش، اختتامیه جشنواره ملی عکس آب نیز با اعلام برندگان نهایی برگزار شد. این جشنواره با مشارکت ۷۰۰ عکاس برگزار و ۳ اثر حائز شرایط برای دریافت تندیس، لوح تقدیر و جایزه نقدی شدند.

کیارنگ علایی، آرش حمیدی و سعید عامری اعضای هیات داوران سومین جشنواره ملی عکس آب بوده اند. گروه داوری این جشنواره با قدردانی از حضور ارزشمند هنزمندان و دوست داران عکاسی و همچنین از همراهی مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق بازرگانی ایران در این جشنواره تلاش کرد با انتخاب محورها و اهداف همراستا با شعار سازمان جهانی آب عکس های رسیده را به این دیدگاه نزدیک کند و انتخاب هاى نهایى و برندگان را معرفی کند.

 

دبیرخانه جشنواره با انتشار آمار,  نتایج داوری سومین دوره جشنواره عکس آب را اعلام کردند:

دریافت بیش از چهار هزار قطعه عکس رسیده به دبیرخانه سومین جشنواره ملی عکس آب از بین ۷۰۰ عکاس نشان از  نگاه ویژه عکاسان و اهمیت آن در بین هنرمندان این مرز و بوم دارد . باید نوید این را داد که جشنواره  در فضای فراگیر هنری ایران به طور مداوم برگزار شود و بتواند زمینه فرهنگ سازی و مصرف بهینه آب در جامعه را شکل دهد . امیدواریم برگزاری مستمر و سالیانه این جشنواره بتواند نقشی هرچند کوچک را در رشد و توسعه فرهنگ مصرف بهینه آب ایفا کند.

امیدواریم در تداوم سه سال برگزاری این رویداد، شکل برگزاری جشنواره در سال های آینده مسیری را در پیش بگیرد که هنرمند اهمیت آب را با نگاهی عکاسانه به نمایش بگذارد و با همت مسئولین اتاق بازرگانی و مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب ایران، با نگاهی ویژه تر در سال های آینده این مسیر را به شکلی کارشناسی با کمک هنرمندان دنبال کنیم.

هیات داوران سومین جشنواره آب از میان عکس های برگزیده سه اثر را به طور یکسان انتخاب و حائز دریافت تندیس ، لوح تقدیر و جایزه نقدی به ارزش هر یک دو میلیون و پانصد هزار تومان معرفی می‌کند.

 

 

براساس فراخوان جشنواره برای ارج نهادن به نگاه و امتیاز کاربران و همچنین به اهمیت مقوله نقد و نظر سه جایزه بیشترین امتیاز ، بهترین نقد و نظر و  بهترین منتقد در نظر گرفته شده بود که در ادامه اسامی برگزیده های این بخش اعلام می شود:

  • بخش بیشترین امتیاز : لوح تقدیر + جایزه پانصد هزار تومان :  مجتبی اسماعیل زاده
  • بخش بهترین نقد و نظر:  لوح تقدیر+ جایزه پانصد هزار تومان  :  حمید عزیزی خانقاهی
  • بخش فعالترین منتقد: لوح تقدیر + جایزه پانصد هزار تومان:  اسما رشیدی
  • همچنین تقدیر ویژه جشنواره: جواد عسگر اوغلی

کلیه آثار راه یافته به نمایشگاه سومین جشنواره ملی عکس آب

اهدای جوایز

همزمان با مراسم اهدای جوایز و روز جهانی بزرگداشت آب نمایشگاهی از آثار راه یافته به سومین دوره جشنواره ملی عکس آب با حضور مسولین  مرکز ملی مطالعات راهبردی کشاورزی و آب اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.